Anasayfa | Künye | İletişim
04 Ağustos 2015 Salı
Reklam Alanı 3
HABER ARA
Aranacak sözcüğü yazınEn az 3 karakter girmelisiniz
Paphlagonia dergisi çıktı!
Reklam Alanı 4
HAVA DURUMU

BARTIN

5 Günlük hava durumu için resmin üzerine tıklayın

PİYASALAR
BIST 10078.164-2,18
USD2,77750,25
EURO3,05100,28
GBP4,33400,14
Altın97,617-0,15
O/N Repo9,670
Bilesik Faiz9,96-0,20
Cumhuriyet Altını652,02-0,15
ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ
Şimdi:
28
Bugün:
125
Dün:
1071
Bu Hafta:
1196
Bu Ay:
3108
Bu Yıl:
258327
Toplam:
1511965
Sayaç Başlangıcı:
2 Kasım 2010
IP Numaranız:
50.19.156.133
HABER

MİNNET VE ŞÜKRAN DOLU MESAJLAR


Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan “18 Mart Şehitler Günü” dolayısıyla mesajlar yayınlayan kentin ileri gelenleri, günün anlam ve önemine dikkat çekerken, üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelesi verirken ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla andılar.
GENEL » Tarih : 18.03.2014 • 17:57 • Okunma : 436 • Yorum : 0 Paylaş
Reklam Alanı 2
BARTIN HANGİ DALDA DAHA BAŞARILI OLUR ?
Minnet ve şükran dolu mesajlarBARTIN – Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü olan “18 Mart Şehitler Günü” dolayısıyla mesajlar yayınlayan kentin ileri gelenleri, günün anlam ve önemine dikkat çekerken, üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bağımsızlık mücadelesi verirken ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla andılar. Mesajlar özetle şöyle:
 
Bartın Valisi Ali Çınar: Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ‘Şehitler Günü’nü onurla yâd ettiğimiz bugün de, Türk tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü de büyük bir gururla kutluyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Türk tarihinde askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yazılış tarihidir. Bu destan memleketin her köşesinden vatan uğruna bir araya gelerek Çanakkale’de buluşan, zor şartlarda savaşan, ancak azim ve kararlılığıyla dönemin teknolojik olarak güçlü ve donanımlı işgal kuvvetlerine karşı koyan, tarihinin her döneminde dünyaya ışık saçmış, esaret altında yaşamaktansa ölmeyi göze almış olan Milletimizin asla unutulmayacak bir başarısıdır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere güvenle devretmektir.
 
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç: Kurtuluş Savaşı'nın ve Türkiye Cumhuriyeti'ne giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olan Çanakkale Zaferimiz tarihte eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biridir. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif'in ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı eserinde en güzel ifadesini bulan bu kahramanlık destanı sonsuza kadar bu Milletinin ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Bizler, Millet olarak yokluklar içindeyken bile Çanakkale geçilmez dedirten sağlam inancın, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin teminatı dün olduğu gibi bugün de işte bu ruhtur, bu inançtır. Milletçe şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız. Bizi millet yapan yüksek değerlerimizi canlı tutmaya, bu değerlerimizi yüceltmeye devam edeceğiz.
 
CHP Bartın Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Rıza Yalçınkaya: Çanakkale Savaşları; Çanakkale Boğazında cereyan eden, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını seve seve feda eden Türk milletinin kahramanlık destanıdır. İtilaf devletleri İstanbul’u alarak boğazların kontrolünü ele geçirmek hedefiyle Çanakkale Boğazına girmiş, fakat Türk milletinin azim ve kararlılığı onları hezimete uğratmıştır. Dünya tarihinde bir dönüm noktası olan Çanakkale Savaşları; bağımsızlığımızı savunmak ve yurt topraklarını korumak için, Türk ulusunun vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Kahramanlık ve fedakârlığının doruk noktasına ulaştığı, 300 bin askerimizin vatanı ve milleti için seve, seve canını feda ettiği bir azmin zaferi, bir destandır.
 
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın: Hiçbir cephe, hiçbir savaş Çanakkale kadar tarihin akışını bütünüyle değiştirememiştir. Çanakkale zaferi, tarihten silinmek istenen bir ulusun, tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını yüksek bir ruh ve bilinçle, canı pahasına nasıl savunduğunu gösteren onurlu bir kahramanlık destanı olarak dünya tarihinde hak ettiği yeri almıştır. Millet olarak yokluk içindeyken bile 'Çanakkale geçilemez' dedirten sağlam inancın ve sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız.
 
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur: Çanakkale Zaferi milletimizin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olmakla birlikte en büyük onur mücadelelerimizden bir tanesidir. Her şeyi ile tek bir amaç uğruna yurdunu işgal ettirmeyen milletimiz, Çanakkale’de ortaya çıkan o ruhla bugün de yoluna devam etmektedir. İnsanlık artık geçmişten gerekli dersleri çıkararak her türlü nedenden kaynaklanan çatışmaları sonlandırmalı tüm dünya insanlarının huzur ve sevgi içerisinde bir arada yaşayacakları barış dolu bir dünyanın temelleri atılmalıdır.
 
AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Seyfettin Kalay: Türk tarihinin acı ve bir o kadar da şerefli hatıralarından biri olan bu tarihin şehitlerimize armağan edilmesi bizlere büyük bir gurur vermektedir. Çanakkale’de elde ettiğimiz zafer, bir milletin üstelik şanlı bir milletin, yeniden küllerinden doğuşuna vesile olmuştur. Çanakkale’de ortaya konan istiklal mücadelesi, eşsiz bir destandır.
 
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan: Milletimizin tüm varlığı ile kenetlenerek yazdığı Çanakkale Destanı, tüm Dünya’ya ‘Çanakkale geçilmez’ dedirterek, bağımsız ve özgür yaşama kararlılığını ortaya koymuştur. Bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin ve tüm halkın, vatan ve millet sevgisinin de en büyük kanıtıdır. Tarihi zaferlerle dolu bu milletin ve kahraman ordumuzun büyük fedakârlıkları sayesinde kazandığı bağımsızlık mücadelesini ve bu uğurda hayatlarını veren şehit ve gazilerimizin önemini her şart ve ortamda yeni kuşaklara aktarmalıyız. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emaneti, her geçen gün aynı inançla daha da yükseklere taşıyacağız. Bir yandan cumhuriyetimizi geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımak için mücadele verirken, diğer yandan bizi biz yapan değerlerimizi daima canlı tutmaya devam edeceğiz.
 
MHP Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin: Tarihinde eşine çok az rastlanır çok uluslu bir güce karşı ‘Çanakkale geçilmez’ diyen Türk milletinin Çanakkale’de kazanmış olduğu zafer bugün halen tüm dünya da ve ülkemizde ibret vesilesi olmaktadır. Bu tarihi sadakat ve milli ruh ilelebet Türk milletinin gönlünde yaşayacaktır. Vatanına, bayrağına, toprağına ve bu vatanı canı pahasına savunan şehit ve gazilerine sahip çıkan Mehmetçiklerimiz, güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımız, 99 yıl sonra da tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi dik durmaktadır. 
  • OKUR YORUMLARI
  • YORUM YAP
Bu habere henüz yorum yapılmadı...
İsim: İsim alanını boş bırakmayın...
Eposta: Eposta alanını boş bırakmayın...Geçerli bir e-posta adresi yazın...
Yorum:
Yorum alanını boş bırakmayın...
    Karakter kaldı...
  • Yorum yazınız 1000 karakterle sınırlıdır.
  • Yorumunuz site yöneticisinin kontrolünden geçtikten sonra yayınlanır.
  • Gönderilen yorumun her türlü sorumluluğu yazan kişiye aittir.
  • Türk Ceza Kanunu'nun suç saydığı fiilleri öven, ahlak kurallarına aykırı, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliği taşıyan yorumlar yayınlanmaz.