Anasayfa | Künye | İletişim
30 Temmuz 2015 Perşembe
Reklam Alanı 3
HABER ARA
Aranacak sözcüğü yazınEn az 3 karakter girmelisiniz
Paphlagonia dergisi çıktı!
Reklam Alanı 4
HAVA DURUMU

BARTIN

5 Günlük hava durumu için resmin üzerine tıklayın

PİYASALAR
BIST 10078.0800,07
USD2,7609-0,07
EURO3,04140.00
GBP4,31700,23
Altın97,207-0,37
O/N Repo9,630
Bilesik Faiz10,100,00
Cumhuriyet Altını649,46-0,34
ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ
Şimdi:
50
Bugün:
218
Dün:
1548
Bu Hafta:
4606
Bu Ay:
44126
Bu Yıl:
253040
Toplam:
1506678
Sayaç Başlangıcı:
2 Kasım 2010
IP Numaranız:
54.87.243.161
HABER

SİNOPLU: HAİM NAİM DOKTRİNİ UYGULANIYOR


Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, ülke ve dünya gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan özelleştirmeye kadar detaylı açıklamalarda bulunan Sinoplu, sözlerine İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını eleştirerek başladı. Sinoplu, “Dış güçlerin IMF programları ile aç sefil bir vaziyette olduğumuzu sizlere hatırlatıyorum. Ancak bunlar kendiliğinden olmuyor. 1897’de İsrail’i kuran Theodor Herzl ve ekibinin haim naim doktrini olarak uygula
GENEL » Tarih : 09.01.2009 • 00:00 • Okunma : 1081 • Yorum : 0 Paylaş
Reklam Alanı 2
BARTIN HANGİ DALDA DAHA BAŞARILI OLUR ?
Sinoplu: Haim Naim doktrini uygulanıyorİSRAİL’E YAPTIRIMLAR UYGULANMALI
Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, ülke ve dünya gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan özelleştirmeye kadar detaylı açıklamalarda bulunan Sinoplu, sözlerine İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını eleştirerek başladı. İki haftaya yakın bir zamandır Allah tarafından lanetlenmiş İsrail yöneticilerinin insanlık dışı olaylarını hem şahsı hem Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı adına şiddet ve nefretle kınadığını belirten Sinoplu, “Ancak kınamanın yetmediğinin bilincinde olan biz Saadet Partili yöneticiler olarak Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Beyin Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ve ekibine Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hiç zaman kaybetmeden İsrail’e karşı yapılacak olan yaptırımların bir an önce yapılmasını basın aracılığı ve İstanbul Çağlayan mitinginden seslenmiştir” dedi.
IMF’YE İHTİYACIMIZ YOK DEMİŞLERDİ
En kısa zamanda bu yapılan zulümlerin hem hükümet tarafından hem de dünyadaki sağduyulu devletler tarafından İsrail’e baskı yapılarak insanlık dışı katliamların durdurulması temennisinde bulunan Sinoplu, ülkedeki genel durumu da değerlendirdi. Sinoplu, “Bartın halkı ve Türkiye’de yaşayan halkımız ve dış ülkelerde çalışan kardeşlerimiz internet aracılığı ile siz basın mensupları aracılığıyla ülkemizde oynanan oyunları görmesini, anlamasını, hatırlatmak istiyoruz. Sayın Başbakanımız Aralık ayı içerisinde “MF borcuna ihtiyacımız yoktur” demişti. Oysaki bugün 8 Ocak itibari ile tescilli yasal tefeci teşkilatı olan IMF Heyeti Türkiye’ye gelmiştir. Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek sanki müjde veriri gibi “IMF anlaşması ezber bozacaktır” diyor. Halbuki IMF ile ilişkisi bulunan 89 ülke batmıştır” dedi.
İNSANLAR BOĞAZ TOKLUĞUNA ÇALIŞIYOR
Sinoplu sözlerini şöyle sürdürdü: Şimdi bazı açıklamalarda bulunacağım. Türkiye’de memur-sen tarafından yapılan araştırmada Aralık 2008 tarihinde 4 kişinin açlık sınırı 820 TL. yoksulluk sınırı ise 2.257 TL olduğu tespiti yapılmıştır. IMF Heyeti açlık ve yoksulluk sınırının altında 40 milyondan fazla insanımızın inim inim inlediğini düşünmemektedir. Onların yegane gayesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli gelirinden fazla borçlandırma halkı da çalışabilenlerin aldığı maaşların en az 10 katı kredi veriyoruz adı altında borçlandırılarak ülke insanımızı yaşanılmaz hale getirmektir. Şimdi gazetelerde en düşük memur maaşı 1.167 TL diye manşetler atılıyor. Ey AKP Hükümeti 20 milyona yakın genç evladımız asgari ücrete razı olduğu halde iş bulamadığı gibi ismini vermek istemediğim bazı sektörlerde insan onurunu kırıcı, rencide edici, boğazı tokluğuna çalışmak istiyor”
ŞEODOR HERZL’İN DOKTİRİNİ UYGULANIYOR
Kendi ülkemizde yeraltı yerüstü zenginlikleri Osmanlı döneminde tespit edildiği gibi Cumhuriyet döneminde de Mustafa Kemal Atatürk’ün tespitleri ile varlık içinde bir ülke olduğumuzu ancak dış güçlerin IMF programları ile aç sefil bir vaziyette olduğumuzu sizlere hatırlatıyorum. Ancak bunlar kendiliğinden olmuyor. 1897’de İsrail’i kuran Theodor Herzl ve ekibinin haim naim doktrini olarak uygulanmaktadır. Önce aç bırakacaksın sonra işsiz bırakacaksın, borca esir edeceksin ve halkların düşünme kabiliyetlerini televizyonlar vasıtası ile türlü türlü programlar ile düşünmekten alı konulacaktır. Şimdi soruyorum. Öyle değil mi?. 2009 yılında kesinlikle özelleştirilmesi ağzımıza bile alınmaması gereken iki tane stratejik önemi olan varlıklarımız da özelleştirme adı altında satışa çıkartıldı.
KÖMÜR, MAKİNE KİMYA VE TARIM ELDEN GİDİYOR
Özelleşme İdaresi Başkanı Metin Kilci tarafından değerli basınımıza bildirilmiştir. Şimdi dikkat edin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kömür İşletmeleri, makine ve kimya endüstrisi kurumu özelleştirme sürecindedir. Oysaki Makine Kimya Endüstrisi vatanımızı savunmak için gerekli, Kömür İşletmeleri de Sanayimiz için gerekli. Tür-İş Genel Mali Sekreteri Ergül Atalay değerli basınımıza bir özelleştirme haberi de ondan gelmiştir. Türkiye’nin Şeker Fabrikalarını da özelleştirme kapsamına aldıklarını öğrenmiş bulunmaktayız. Sadece şeker özelleştirmesinde 6 milyon kişi işsiz kalacak. 2013 yılına kadar tarımdan da 10 milyon kişinin el çektirilmesi gerektiğini İMF Heyetinin sözcülerinden öğrenmiş bulunmaktayız.
HATALI OYLAMA ZULÜM GETİRİR
Sözlerimi toparlarken Bartın Saadet Partisi adına İl Başkan Yardımcısı olarak şu yüce milletimize hep doğruları söyledik yine de söylemeye devam ediyoruz. Ülkemizde 2009 yılında köprüler, otoyollar ve yukarıdaki saymış olduğumuz milli varlıklarımız satılırken bizim evlatlarımız nasıl iş bulacak? Nerede çalışacak? Yoksa bu dış güçler içerideki işbirlikçiler vasıtası ile oksijensiz kalan balıklar gibi topluca ölümümüzü mü istiyorlar. Bunları okuduktan sonra halkımıza diyoruz ki ümitsiz olmayın niçin çünkü milli görüş Saadet Partisi önce Belediyelerde sonra Genel Seçimlerde Önce Allahın sonra sizlerin doğru karar vererek iktidara geleceğimizi sizlere hatırlatıyoruz. Bir örnek Refah Yol Döneminde emeklimize, işçimize, memurumuza , asgari ücretlimize, dul ve yetime, köylümüze, fındığına, tarım mahsullerine nasıl hizmetler getirdiğimizi bir kere daha hatırlatmak mecburiyetinde olduğu muzu sizlere hatırlatıp saygılarımızı sevgilerimizi sunuyoruz. Bizim ülkemizde, yurtdışında ve Bartın’da tüm vatandaşlarımıza sizin aracığınızla saygılar sunuyoruz. Ve yine tekrar ediyoruz; hatalı sollama ölüm getirir hatalı oylama da zulüm getirir.
  • OKUR YORUMLARI
  • YORUM YAP
Bu habere henüz yorum yapılmadı...
İsim: İsim alanını boş bırakmayın...
Eposta: Eposta alanını boş bırakmayın...Geçerli bir e-posta adresi yazın...
Yorum:
Yorum alanını boş bırakmayın...
    Karakter kaldı...
  • Yorum yazınız 1000 karakterle sınırlıdır.
  • Yorumunuz site yöneticisinin kontrolünden geçtikten sonra yayınlanır.
  • Gönderilen yorumun her türlü sorumluluğu yazan kişiye aittir.
  • Türk Ceza Kanunu'nun suç saydığı fiilleri öven, ahlak kurallarına aykırı, kişi hak ve özgürlüklerine saldırı niteliği taşıyan yorumlar yayınlanmaz.